Založ si blog

Bravó pán premiér ! – 11

Máme za sebou niekoľko dní nového roku, takže sa patrí opäť napísať zopár riadkov o Vašom „úžasnom a skvelom“ vládnutí na Slovensku.

Ako si všímam ľudia priam „prekypujú“ radosťou, čo všetko im chystáte do následujúcich dní. Veď nové plošné testovanie je priam ukážková forma boja proti Covidu. Teda, aby som bol presnejší, ukážková forma toho, ako sa to robiť nemá. V dobe, kedy Európou začínajú prechádzať dve nové mutácie víru, ktoré sú mnohonásobne nákazlivejšie,posielať ľudí na hromadné testovanie by som už nenazval naivitou, ani hlúposťou, ale šialenstvom a idiotizmom. Iba šialenec a idiot si môže myslieť, že v tomto čase, za zimných podmienok, ktoré panujú, za situácie, kedy vírus mutoval do účinnejšej formy šírenia, sa ľudia stojací v rade nenakazia a nebudú šíriť vírus rýchlejšie. A samozrejme pri účinnosti AG testov,dosiahneme toho, že ľudia nakazení vírusom, budú chodiť slobodne po Slovensku, veď majú negatívny test.

Nezabudnime aj na to, že vďaka Vášmu pofidérnému testovaniu, ktoré nemá opodstatnenie, ako nám už čas preukázal, zabúdate na to, čo by mohlo viesť k obnove normálneho života. Viete, aj keď Vám sa to asi nezdá, ale očkovanie je jeden z veľmi dobrých spôsobov, ako zabrániť masívnemu šíreniu Covidu. Priznajme  si na rovinu, tento vírus tu už bude nastálo, ale vďaka očkovaniu dosiahneme toho, že Covid sa zaradí vedľa chrípky. Na vašom mieste by som na dajaké plošné testovanie zabudol a vrhol všetky sily na očkovanie a najmä by som nečakal na milodary od EU v podobe nepravidelných dodávok vakcín, ale nariadil bych, objednať vakcíny z rôznych zdrojov. Ale ako Vás znám, tak Vy a ta Vaša soldateska budete donekonečna testovať a sem tam , keď príde zopár vakcín z Bruselu, naočkujete svojich známych na základe výnimky od Mikasa.

Ale nebuďme len pri Covide, Veď sa činíte Vy a ta Vaša svoloč aj v iných oblastiach. Len pár dní nazad ste nechali vyhodiť, pardon, nepredĺžili ste zmluvy  pánom Chmelárovi a Bláhovi, ktorí boli učiteľmi na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Vraj v rámci šetrenia finančných prostriedkov sa znižujú početné stavy zamestnancov. Nuž pekne povedané, len je tu zopár maličkostí, ktoré tomu dávajú iný rozmer. Prečo, keď o znižovaní stavu sa vedelo už skorej, ste napr. s pánom Chmelárom, necelý mesiac pred oznámením, že sa mu nepredĺží zmluva, uzatvárali dohodu o napísaní vedeckej publikácie (knihy) pod hlavičkou akadémie? Pokaľ to pán premiér neviete, tak odborná kniha sa nenapíše za týždeň, alebo mesiac, ale trvá to minimálne rok a to som ešte optimista. Ale vlastne Vy to vedieť nemôžete, Vám aj diplomovku napísala kamarátka, takže tieto veci sú Vám na hony vzdialené. Ďalšia taká maličkosť je trebárs prestíž školy. Viete o tom, že pod prestíž školy sa podpisuje aj to, ako sú známi členovia vedeckého a pedagogického zboru v odbornej komunite? Môžete mi napísať o koľkých členoch policajnej akadémie sa zmieňuje niektorá publikácia, vydaná renomovanou univerzitou? Asi nie, ale pomôžem Vám. Do vyhodenia to boli práve títo dvaja páni, docent Chmelár a doktor Bláha.

Nezabúdajme, ale ani na iné oblasti. Ako tak čítam dennú tlač, chystáte sa meniť úradníkov na rôznych stupňoch samospráv. Tieto politické čistky, ach ospravedlňujem sa, tieto výmeny na základe odbornosti, mi začínajú pripomínať niektoré obdobia v európskych dejinách a tie nikdy neviedli k dobrým koncom. Budem podla Vás asi kuvik, ale kašlať na Vás(bolo myslené obrazne, nemám Covid). Verím, že toto nepovedie k ničomu inému, než k ďalšiemu rozkolu spoločnosti na Slovensku a v skorom čase k veľkej nespokojnosti obyvateľstva.

Mohol by som pokračovať ďalej vo vymenovaní Vašich fantazmagórií, ale nechám si to na pokračovanie, veď Vy tých hlúpostí budete pridávať každý týždeň viac a viac.A nielen Vy, ale aj tá banda okolo Vás – Kollár, Naď, Sulík, Mikas,, ten menoslov by bol dlhý.

 

Takže, ako je naším zvykom.

Hor sa do boja za krajšie zajtrajšky a nech je s Vami Mao-Ce-Tung a dnes aj Hitler, pretože na toho sa v tomto čase začínate viacej podobať.

 

 

 

Bravó, pán premiér ! – 14

16.02.2021

Nuž, pán premiér, ako vždy, dokážete každý týždeň niečim prekvapiť. Naposledy som spomínal Váš prejav vedľa prezidenta Francúzskej republiky, pána Macrona. Ale netušil som, že budete mať aj rozhovor vo veľmi rešpektovaných novinách Le Monde. Keď som zaregistroval Váš rozhovor a následné komentáre vo francúzskej tlači, nebolo mi už do smiechu. To, čo ste [...]

Bravó pán premiér ! – 13

08.02.2021

Milý pán premiér. Opäť musím podotknúť, že ste mužom na svojom mieste. To, ako vediete tento štát nemá obdobu nikde na svete. Je síce pravda, že na rozdiel od Vás sa všetci štátnici snažia viest svoje zeme tak, aby prosperovali, resp. v súčasnosti v dobe Covidu, sa snažia dosiahnuť aby boli čo najmenšie škody, ale to zanietenie, ktoré máte Vy to nemá nik. len škoda, [...]

Bravó pán premiér ! – 12

01.02.2021

Nuž pán premiér, nechcel som dajakú dobu nič písať, ale nedalo mi. Vy svojou činnosťou prosto nedáte na výber. Ako nám stále ukazujete, valcujete tu „čvargu“ lepšie ako to robil svojho času Mečiar. Ten priam musí závidieť, ako ste to dotiahol k dokonalosti. To, čo Vy robíte, on si netrúfol ani vo sne. A to novinári v tej dobe písali o „Valci zo Zlatej [...]

testovanie, zvolen

Odborníci odporučili, vláda sa uzniesla, výrazne sa líšia. Bolo rokovanie užitočné?

02.03.2021 08:00

Uznesenie vlády sa výrazne líši od odporúčaní, ktoré vzišli zo stretnutia odborníkov s premiérom Igorom Matovičom.

testovanie na Covid 19

Minuloročné celoplošné testovanie obyvateľstva stálo vyše 119 miliónov eur

02.03.2021 07:28

Z celkovej sumy vyčlenili jednotlivým rezortom a inštitúciám viac ako 99 miliónov eur zo všeobecnej pokladničnej správy.

Alexej Navaľnyj

USA uvalia na Rusko sankcie za otrávenie Navaľného

02.03.2021 06:57

Sankcie by boli Bidenovým prvým opatrením svojho druhu voči Rusku.

SR Košice premiér vakcína Sputnik KEX

Vakcínu si zatiaľ nevyberiete. Môže vám Sputnik komplikovať cestu cez hranice?

02.03.2021 06:00

Brusel pripravuje na uľahčenie cestovania Digitálny zelený pas pre očkovaných. Ako sa postaví k neregistrovaným vakcínam akou je zatiaľ Sputnik V?