Založ si blog

Elfovia? NIE! Len trollovia, ktorí obhajujú jediný „správný“ názor.

Tak sa nám v internetovom svete objavila nová skupina prispievatelov. Hovoria si „elfovia“ a vravia, že ochraňujú demokratický svet pred dezinformáciami.

 

Ked sa  pozriete na ich „obhajovanie“ trochu bližšie, zistíte, že o žiadných obhajcov pravdivých informácií nejde. len slepo opakujú to, čo denodenne vysielajú, alebo tisknú verejnoprávné média, mainstreamové média a organizácie, ktoré sú napojené na tie „správne“ inštitúcie. A v prípade, že máte svoj vlastný názor a zverejníte ho, v okamihu sa na Vás vrhnú ako hladné kobylky a snažia sa Vás zmiest pod zem. Ste označený za trolla, za rusofila, za zrádcu demokratických hodnôt, za islamofoba, rasistu a bohvie čo ešte. Pokial sa dá,, nahlásia Vás a snažia sa o zablokovanie Vašich účtov, nech ich máte kdekolvek.

Niečo také, ako je pluralita názorov neznajú, To, že demokracia je založená práve na tomto princípe, je pre nich neznámy pojem. Pre nich je demokracia iba to, že každý by mal prijat ten ich jediný „správny“ názor. Ked iho nepríjmete, stávate sa nepriatelom.

Čo mi to len pripomína???

 

No a teraz trochu k pojmenovaniu „Elfovia“. Evidentne chlapci a dievčata, ktorí založili toto hnutie, resp. organizátori, ktorí zneužili mladých ludí k tejto propagande, sa inšpirovali Tolkienom a jeho ságou o prstenu. Elfovia, zde boli spravodliví, pravdovravní atd. Prosto vzor dokonalosti.

Len máme jeden maličký problém, existujú aj ságy, kde elfovia, nie sú tí dobrí, ale je to najvačšie zlo, aké sa môže vyskytovat, zlí, pokrytečtí, zákerní. Ludí, berú ako lovnú zver, prípadne ako otrokov, a pokial ludia neplnia ich príkazy a neslúžia podla ich názorov, tak sú nemilosrdne likvidovaní.

A ako vidím konanie týchto internetových elfov, tak ich chovanie  a činnost sa skorej približuje k tejto druhej sorte elfov, prenesene k Tolkienovej sorte trollov.

 

Ako sa stať svetoznámym

18.08.2019

Isto ste si všetci všimli novej ekologickej aktivistky zo Švédska - Thunbergovej. Preslávila sa tým, že 14 dní, vraj hladovala a stávkovala na schodoch švédského parlamentu,"boj proti klimatickým viac »

Dvojitá morálka Facebooku – je nástrojom americkej propagandy?

30.01.2019

Inými slovami, ako Facebook porušuje svoje vlastné pravidla. Pred pár dňami prebehla tlačou správa o velkom zásahu proti ruskej propagande. Facebook oznámil, že zmazal niekolko sto rôznych profilov, viac »

Západ, alebo Východ? Kam patríme?

06.01.2019

Otázka, ktorá rozdeluje ludí nielen na Slovensku, ale snad v celom bývalom východnom bloku. Podla prejavov politikov, nielen našich, ale aj západných by sme mali patrit na Západ, ale je tomu naozaj viac »

drucker, dobra volba

Exkluzívne: Štyri nové mená u Druckera

17.09.2019 06:00

Tomáš Drucker, ktorý zakladá stranu Dobrá voľba, doplní svoj tím podľa zistení Pravdy o ďalšie štyri mená. Je medzi nimi aj občianska aktivistka aj známy podnikateľ.

Ropa, Saudská Arábia, Aramco, drony, húsíovia

Ropný šok ako vo vojne so Saddámom, útoky dronov odpálili ceny

17.09.2019 04:00

Útoky dronmi na saudské ropné zariadenia spôsobili najhoršie náhle prerušenie dodávok ropy v histórii. Ceny vyskočili ako za vojny v Perzskom zálive v roku 1991.

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

Vodca IS Baghdádí vyzval džihádistov na oslobodenie spolubojovníkov

16.09.2019 21:44

Uviedol, že jeho organizácia podniká útoky v rôznych krajinách.

hongkong, čína, protest, demonštrácia

Čína vysoko oceňuje Šalamúnove ostrovy za prerušenie vzťahov s Taiwanom

16.09.2019 20:58

Diplomatický krok Šalamúnových ostrovov znamená, že suverenitu Taiwanu uznáva už iba 16 krajín.

hraniciar

o živote :-)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33617x
Priemerná čítanosť článkov: 1868x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy