Založ si blog

Elfovia? NIE! Len trollovia, ktorí obhajujú jediný „správný“ názor.

Tak sa nám v internetovom svete objavila nová skupina prispievatelov. Hovoria si „elfovia“ a vravia, že ochraňujú demokratický svet pred dezinformáciami.

 

Ked sa  pozriete na ich „obhajovanie“ trochu bližšie, zistíte, že o žiadných obhajcov pravdivých informácií nejde. len slepo opakujú to, čo denodenne vysielajú, alebo tisknú verejnoprávné média, mainstreamové média a organizácie, ktoré sú napojené na tie „správne“ inštitúcie. A v prípade, že máte svoj vlastný názor a zverejníte ho, v okamihu sa na Vás vrhnú ako hladné kobylky a snažia sa Vás zmiest pod zem. Ste označený za trolla, za rusofila, za zrádcu demokratických hodnôt, za islamofoba, rasistu a bohvie čo ešte. Pokial sa dá,, nahlásia Vás a snažia sa o zablokovanie Vašich účtov, nech ich máte kdekolvek.

Niečo také, ako je pluralita názorov neznajú, To, že demokracia je založená práve na tomto princípe, je pre nich neznámy pojem. Pre nich je demokracia iba to, že každý by mal prijat ten ich jediný „správny“ názor. Ked iho nepríjmete, stávate sa nepriatelom.

Čo mi to len pripomína???

 

No a teraz trochu k pojmenovaniu „Elfovia“. Evidentne chlapci a dievčata, ktorí založili toto hnutie, resp. organizátori, ktorí zneužili mladých ludí k tejto propagande, sa inšpirovali Tolkienom a jeho ságou o prstenu. Elfovia, zde boli spravodliví, pravdovravní atd. Prosto vzor dokonalosti.

Len máme jeden maličký problém, existujú aj ságy, kde elfovia, nie sú tí dobrí, ale je to najvačšie zlo, aké sa môže vyskytovat, zlí, pokrytečtí, zákerní. Ludí, berú ako lovnú zver, prípadne ako otrokov, a pokial ludia neplnia ich príkazy a neslúžia podla ich názorov, tak sú nemilosrdne likvidovaní.

A ako vidím konanie týchto internetových elfov, tak ich chovanie  a činnost sa skorej približuje k tejto druhej sorte elfov, prenesene k Tolkienovej sorte trollov.

 

Volby 2020 – jedna dobrá správa a potom iba zlé.

01.03.2020

Včerajší deň nám priniesol iba jednu dobrú správu. SMER nevyhral volby. Veľa ludí sa raduje, že konečne nám nebudú vládnuť oligarchovia, nenažranci a mafiáni. Sklamem ich. A to sú tie zlé správy. Aj po týchto voľbách nám budú vládnuť, povedal by som, že ešte vo vačšej miere ako doteraz. Stačí sa pozriet na to, kto sa dostal do parlamentu. Matovič a [...]

Trumpov mierový návrh, alias Mníchovská zrada číslo 2

02.02.2020

Písal sa rok 1938 a Chamberlain pred davy zahlásil „Priniesol som mier pre našu dobu“ Máme rok 2020 a Trump pred novinármi zahlásil „Mám mierový plán, ktorý zaistí mier na Blízkom východe“ Historia sa nám opakuje, iba je odetá v novom šate. Opäť tu máme krajinu, o ktorej sa rozhoduje bez jej súhlasu (v roku 1938 o Československu [...]

USA = teroristický štát číslo 1.

05.01.2020

Pamätáte si klasickú hlášku z Haškovej knihy – Osudy dobrého vojáka Švejka? – Tak nám zabili arcivévodu. Analogie s tým, čo sa stalo teraz v Iráku je velmi príhodná. Aj v roku 1914 si aktéŕi tohto činu mysleli, že odstranenie následníka tronu pomože ich veci. A všetci vieme, čo následovalo. Ľudstvo je nepoučitelné a nedokáže sa vyvarovat [...]

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

NAŽIVO: Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.

Mária Kolíková

Kolíková ide čistiť justíciu. Už žiadne kupovanie rozsudkov

10.07.2020 08:00

Ústavný zákon má obnoviť dôveru v súdy a právny štát. Kauza kúpených rozsudkov by sa už nemala opakovať.