Založ si blog

Kríza, kríza, kríza ! ! !

Po dlhej dobe som sa rozhodol, opäť niečo napísat. Nebude to dlhé, ale snád to nájde odozvu. 🙂

 

Už niekolko mesiacov sa v médiach píše, že v brzkej dobe nastane nová ekonomická kríza, len nik nevie, kedy to bude. Oslovujú sa rôzní odborníci, analytici, finanční guruovia. A každý tvrdí, že kríza príde, len nik nevie kedy –  o rok, o dva o päť. Ako hlavný argument na potvrdenie začiatku krízy sa používa pokles ekonomiky dva štvrtroky po sebe, ktorý podle týchto odborníkov ešte nebol.

Argument pekný, jednoducho pochopitelný a jasný. Len škoda, že to je argument, ktorý nám ukáže len to, že kríza je už v plnom prúde a už sa nedá zastavit.

 

Povedzme si to na rovinu – Ekonomická KRÍZA už prebiehá

 

Prečo som toto napísal?? Jednoducho, já si totiž všímam  aj iné hospodárské aspekty a najmä obchodné aktivity firiem. A z toho, čo som si všimol, je jasné, že ekonomická kríza sa nám už rozbehla. Zatial je to len „lavína“ na začiatku vrchu, ale pomaly sa spúšťa a začne na sebe nabalovat viac a viac. Podla mna sú dve varianty, ako táto kríza prebehne, ale k tomu sa vyjadrím v inom blogu, až si zkompletizujem ďalšie údaje. Takže vážení, „tešme“ sa na krachy firiem, nezamestnanost a najma na neschopnost vlád, niečo relevantne riešit.

 

P.S. Na prípadný príspevok, že však ekonomika je teraz v dobrom stave a nevyzerá to ešte nejakú dobu na nič zlé, Vám dám jedno prirovnanie.

Aj človek, ked umiera, tak sa mu krátkodobo polepší.

 

 

Volby 2020 – jedna dobrá správa a potom iba zlé.

01.03.2020

Včerajší deň nám priniesol iba jednu dobrú správu. SMER nevyhral volby. Veľa ludí sa raduje, že konečne nám nebudú vládnuť oligarchovia, nenažranci a mafiáni. Sklamem ich. A to sú tie zlé správy. Aj po týchto voľbách nám budú vládnuť, povedal by som, že ešte vo vačšej miere ako doteraz. Stačí sa pozriet na to, kto sa dostal do parlamentu. Matovič a [...]

Trumpov mierový návrh, alias Mníchovská zrada číslo 2

02.02.2020

Písal sa rok 1938 a Chamberlain pred davy zahlásil „Priniesol som mier pre našu dobu“ Máme rok 2020 a Trump pred novinármi zahlásil „Mám mierový plán, ktorý zaistí mier na Blízkom východe“ Historia sa nám opakuje, iba je odetá v novom šate. Opäť tu máme krajinu, o ktorej sa rozhoduje bez jej súhlasu (v roku 1938 o Československu [...]

USA = teroristický štát číslo 1.

05.01.2020

Pamätáte si klasickú hlášku z Haškovej knihy – Osudy dobrého vojáka Švejka? – Tak nám zabili arcivévodu. Analogie s tým, čo sa stalo teraz v Iráku je velmi príhodná. Aj v roku 1914 si aktéŕi tohto činu mysleli, že odstranenie následníka tronu pomože ich veci. A všetci vieme, čo následovalo. Ľudstvo je nepoučitelné a nedokáže sa vyvarovat [...]

NAKA / Mochovce /

Podnikateľ Peter Kuba, zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bude stíhaný väzobne

10.07.2020 11:11, aktualizované: 11:29

Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.