Založ si blog

Kríza, kríza, kríza ! ! !

Po dlhej dobe som sa rozhodol, opäť niečo napísat. Nebude to dlhé, ale snád to nájde odozvu. 🙂

 

Už niekolko mesiacov sa v médiach píše, že v brzkej dobe nastane nová ekonomická kríza, len nik nevie, kedy to bude. Oslovujú sa rôzní odborníci, analytici, finanční guruovia. A každý tvrdí, že kríza príde, len nik nevie kedy –  o rok, o dva o päť. Ako hlavný argument na potvrdenie začiatku krízy sa používa pokles ekonomiky dva štvrtroky po sebe, ktorý podle týchto odborníkov ešte nebol.

Argument pekný, jednoducho pochopitelný a jasný. Len škoda, že to je argument, ktorý nám ukáže len to, že kríza je už v plnom prúde a už sa nedá zastavit.

 

Povedzme si to na rovinu – Ekonomická KRÍZA už prebiehá

 

Prečo som toto napísal?? Jednoducho, já si totiž všímam  aj iné hospodárské aspekty a najmä obchodné aktivity firiem. A z toho, čo som si všimol, je jasné, že ekonomická kríza sa nám už rozbehla. Zatial je to len „lavína“ na začiatku vrchu, ale pomaly sa spúšťa a začne na sebe nabalovat viac a viac. Podla mna sú dve varianty, ako táto kríza prebehne, ale k tomu sa vyjadrím v inom blogu, až si zkompletizujem ďalšie údaje. Takže vážení, „tešme“ sa na krachy firiem, nezamestnanost a najma na neschopnost vlád, niečo relevantne riešit.

 

P.S. Na prípadný príspevok, že však ekonomika je teraz v dobrom stave a nevyzerá to ešte nejakú dobu na nič zlé, Vám dám jedno prirovnanie.

Aj človek, ked umiera, tak sa mu krátkodobo polepší.

 

 

Ako sa stať svetoznámym

18.08.2019

Isto ste si všetci všimli novej ekologickej aktivistky zo Švédska - Thunbergovej. Preslávila sa tým, že 14 dní, vraj hladovala a stávkovala na schodoch švédského parlamentu,"boj proti klimatickým viac »

Dvojitá morálka Facebooku – je nástrojom americkej propagandy?

30.01.2019

Inými slovami, ako Facebook porušuje svoje vlastné pravidla. Pred pár dňami prebehla tlačou správa o velkom zásahu proti ruskej propagande. Facebook oznámil, že zmazal niekolko sto rôznych profilov, viac »

Západ, alebo Východ? Kam patríme?

06.01.2019

Otázka, ktorá rozdeluje ludí nielen na Slovensku, ale snad v celom bývalom východnom bloku. Podla prejavov politikov, nielen našich, ale aj západných by sme mali patrit na Západ, ale je tomu naozaj viac »

Izrael / Benjamin Netanjahu /

V Izraeli sa začali predčasné voľby, ktoré rozhodnú o politickom osude Netanjahua

17.09.2019 06:42

Očakáva sa, že premiér Benjamin Netanjahu a jeho strana Likud zvedie opäť tesný súboj s centristickým blokom Modrá a biela.

Donald Trump

Zrejme nie je ten správny čas na návštevu Pchjongjangu, vyhlásil Trump

17.09.2019 06:26

Kim Čong-un pozval amerického prezidenta na návštevu Pchjongjangu prostredníctvom listu ešte v auguste.

drucker, dobra volba

Exkluzívne: Štyri nové mená u Druckera

17.09.2019 06:00

Tomáš Drucker, ktorý zakladá stranu Dobrá voľba, doplní svoj tím podľa zistení Pravdy o ďalšie štyri mená. Je medzi nimi aj občianska aktivistka aj známy podnikateľ.

Ropa, Saudská Arábia, Aramco, drony, húsíovia

Ropný šok ako vo vojne so Saddámom, útoky dronov odpálili ceny

17.09.2019 04:00

Útoky dronmi na saudské ropné zariadenia spôsobili najhoršie náhle prerušenie dodávok ropy v histórii. Ceny vyskočili ako za vojny v Perzskom zálive v roku 1991.

hraniciar

o živote :-)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33624x
Priemerná čítanosť článkov: 1868x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy