Založ si blog

Dvojitá morálka Facebooku – je nástrojom americkej propagandy?

Inými slovami, ako Facebook  porušuje svoje vlastné pravidla.
Pred pár dňami prebehla tlačou správa o velkom zásahu proti ruskej propagande. Facebook oznámil, že zmazal niekolko sto rôznych profilov, stránok, ktoré boli falošné a mali byt napojené na ruskú stranu. Keď sa pozrieme na pravidla FB, zistíme, že administrátori stránky, mali na niečo také právo. Napísal som tie, ktoré sú postačujúce na to, aby mohli zmazat akýkolvek „fake“ profil.
Facebook je komunita, kde všichni vystupují pod jménem, které používají v běžném životě. Je to proto, abyste vždy věděli, s kým jste v kontaktu.
Vaše jméno nesmí obsahovat:
  • Slova nebo fráze místo jména
  • Urážlivá nebo vyzývavá slova jakéhokoli druhu
Dále je třeba mít na paměti:
  • Profily jsou určené jen pro osobní použití. Pro firmu, organizaci nebo nápad si můžete vytvořit stránku.
  • Je zakázáno vydávat se za někoho nebo něco jiného.

 

Keď sa pozriete na vyznačené, tak jen môžeme iba konštatovať, že administrátori Facebooku  si robili svoju prácu.

 

Avšak je tu jedno velké ALE.

 

Celá táto akcia bola jednostranná.

 

Stačí si prebehnút niektoré diskúsie na akýchkoľvek webových stránkach, kde sa diskutuje pomocou FB. Nájdete množstvo falošných profilov, stránok, ktoré  zverejňujú falošné informácie, hoaxy a urážlivo reagujú na iné názory.  Keďže podla vyšše uvedených pravidiel FB tieto profily nemajú na stránkach FB, čo robiť, máte možnost ich nahlásit.

Ale keď to spravíte, zistíte istú vec. Jeden druh týchto „fake“ profilov nahlásiť nejde. Pri porovnání o aké profily ide, nájdete jedno spoločné. Tieto profily obhajujú USA, NATO a EU, všetky ich reakcie sú urážlivé, používajú neoverené informácie, ale iba smerom k Číne, Rusku a krajinám, ktoré si dovolia nesúhlasit s politikou USA.

A tieto profily nik z pracovníkov FB nemaže, u týchto profilov a stránok majú ľudia z Facebooku nie prižmúrené oči, ale zavreté a pre istotu ešte hlavu otočia na druhú stranu.

Facebook už nie je iba komunitný portál, kde si ľudia môžu vymenovat svoje názory, zdielat informácie bez obáv perzekúcií atd., Facebook sa už otvorene stal nástrojom a prisluhovačom amerckej propagandy

 

Či sa tak stalo pod nátlakom orgánov štátnej moci v USA a západnej Europy, alebo je to vlastná iniciatíva Facebooku, to už by bolo na inú debatu.

Ako sa stať svetoznámym

18.08.2019

Isto ste si všetci všimli novej ekologickej aktivistky zo Švédska - Thunbergovej. Preslávila sa tým, že 14 dní, vraj hladovala a stávkovala na schodoch švédského parlamentu,"boj proti klimatickým viac »

Západ, alebo Východ? Kam patríme?

06.01.2019

Otázka, ktorá rozdeluje ludí nielen na Slovensku, ale snad v celom bývalom východnom bloku. Podla prejavov politikov, nielen našich, ale aj západných by sme mali patrit na Západ, ale je tomu naozaj viac »

F-16 sem, F-16 tam, aneb potrebujeme naozaj tolko stihačiek?

20.12.2018

"Tak nám schválili nákup lietadiel" Parafrázujúc jeden známy výrok, pridám svoj názor na nákup 14-ti kusov F-16, ktorým nás pred koncom roka obštastnila súčasná vládna garnitura. Odhliadnúc viac »

drucker, dobra volba

Exkluzívne: Štyri nové mená u Druckera

17.09.2019 06:00

Tomáš Drucker, ktorý zakladá stranu Dobrá voľba, doplní svoj tím podľa zistení Pravdy o ďalšie štyri mená. Je medzi nimi aj občianska aktivistka aj známy podnikateľ.

Ropa, Saudská Arábia, Aramco, drony, húsíovia

Ropný šok ako vo vojne so Saddámom, útoky dronov odpálili ceny

17.09.2019 04:00

Útoky dronmi na saudské ropné zariadenia spôsobili najhoršie náhle prerušenie dodávok ropy v histórii. Ceny vyskočili ako za vojny v Perzskom zálive v roku 1991.

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

Vodca IS Baghdádí vyzval džihádistov na oslobodenie spolubojovníkov

16.09.2019 21:44

Uviedol, že jeho organizácia podniká útoky v rôznych krajinách.

hongkong, čína, protest, demonštrácia

Čína vysoko oceňuje Šalamúnove ostrovy za prerušenie vzťahov s Taiwanom

16.09.2019 20:58

Diplomatický krok Šalamúnových ostrovov znamená, že suverenitu Taiwanu uznáva už iba 16 krajín.

hraniciar

o živote :-)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33615x
Priemerná čítanosť článkov: 1868x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy