Založ si blog

Dvojitá morálka Facebooku – je nástrojom americkej propagandy?

Inými slovami, ako Facebook  porušuje svoje vlastné pravidla.
Pred pár dňami prebehla tlačou správa o velkom zásahu proti ruskej propagande. Facebook oznámil, že zmazal niekolko sto rôznych profilov, stránok, ktoré boli falošné a mali byt napojené na ruskú stranu. Keď sa pozrieme na pravidla FB, zistíme, že administrátori stránky, mali na niečo také právo. Napísal som tie, ktoré sú postačujúce na to, aby mohli zmazat akýkolvek „fake“ profil.
Facebook je komunita, kde všichni vystupují pod jménem, které používají v běžném životě. Je to proto, abyste vždy věděli, s kým jste v kontaktu.
Vaše jméno nesmí obsahovat:
  • Slova nebo fráze místo jména
  • Urážlivá nebo vyzývavá slova jakéhokoli druhu
Dále je třeba mít na paměti:
  • Profily jsou určené jen pro osobní použití. Pro firmu, organizaci nebo nápad si můžete vytvořit stránku.
  • Je zakázáno vydávat se za někoho nebo něco jiného.

 

Keď sa pozriete na vyznačené, tak jen môžeme iba konštatovať, že administrátori Facebooku  si robili svoju prácu.

 

Avšak je tu jedno velké ALE.

 

Celá táto akcia bola jednostranná.

 

Stačí si prebehnút niektoré diskúsie na akýchkoľvek webových stránkach, kde sa diskutuje pomocou FB. Nájdete množstvo falošných profilov, stránok, ktoré  zverejňujú falošné informácie, hoaxy a urážlivo reagujú na iné názory.  Keďže podla vyšše uvedených pravidiel FB tieto profily nemajú na stránkach FB, čo robiť, máte možnost ich nahlásit.

Ale keď to spravíte, zistíte istú vec. Jeden druh týchto „fake“ profilov nahlásiť nejde. Pri porovnání o aké profily ide, nájdete jedno spoločné. Tieto profily obhajujú USA, NATO a EU, všetky ich reakcie sú urážlivé, používajú neoverené informácie, ale iba smerom k Číne, Rusku a krajinám, ktoré si dovolia nesúhlasit s politikou USA.

A tieto profily nik z pracovníkov FB nemaže, u týchto profilov a stránok majú ľudia z Facebooku nie prižmúrené oči, ale zavreté a pre istotu ešte hlavu otočia na druhú stranu.

Facebook už nie je iba komunitný portál, kde si ľudia môžu vymenovat svoje názory, zdielat informácie bez obáv perzekúcií atd., Facebook sa už otvorene stal nástrojom a prisluhovačom amerckej propagandy

 

Či sa tak stalo pod nátlakom orgánov štátnej moci v USA a západnej Europy, alebo je to vlastná iniciatíva Facebooku, to už by bolo na inú debatu.

Volby 2020 – jedna dobrá správa a potom iba zlé.

01.03.2020

Včerajší deň nám priniesol iba jednu dobrú správu. SMER nevyhral volby. Veľa ludí sa raduje, že konečne nám nebudú vládnuť oligarchovia, nenažranci a mafiáni. Sklamem ich. A to sú tie zlé správy. Aj po týchto voľbách nám budú vládnuť, povedal by som, že ešte vo vačšej miere ako doteraz. Stačí sa pozriet na to, kto sa dostal do parlamentu. Matovič a [...]

Trumpov mierový návrh, alias Mníchovská zrada číslo 2

02.02.2020

Písal sa rok 1938 a Chamberlain pred davy zahlásil „Priniesol som mier pre našu dobu“ Máme rok 2020 a Trump pred novinármi zahlásil „Mám mierový plán, ktorý zaistí mier na Blízkom východe“ Historia sa nám opakuje, iba je odetá v novom šate. Opäť tu máme krajinu, o ktorej sa rozhoduje bez jej súhlasu (v roku 1938 o Československu [...]

USA = teroristický štát číslo 1.

05.01.2020

Pamätáte si klasickú hlášku z Haškovej knihy – Osudy dobrého vojáka Švejka? – Tak nám zabili arcivévodu. Analogie s tým, čo sa stalo teraz v Iráku je velmi príhodná. Aj v roku 1914 si aktéŕi tohto činu mysleli, že odstranenie následníka tronu pomože ich veci. A všetci vieme, čo následovalo. Ľudstvo je nepoučitelné a nedokáže sa vyvarovat [...]

Silvia Porubänová, Ide o pravdu

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina? Naživo po 10.00.

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.

Mária Kolíková

Kolíková ide čistiť justíciu. Už žiadne kupovanie rozsudkov

10.07.2020 08:00

Ústavný zákon má obnoviť dôveru v súdy a právny štát. Kauza kúpených rozsudkov by sa už nemala opakovať.

hraniciar

o živote :-)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 48136x
Priemerná čítanosť článkov: 2292x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy